Dostawa 24h
Telefon: 600034124
Infolinia, zamówienia: +48 600 034 124
Przejdź do treści

Zanim kupisz bramki... co trzeba wiedzieć przed zakupem

ControlPoint - Bramki antykradzieżowe, Liczniki klientów, Prezentery sklepowe
Opublikowane według AK · 10 Styczeń 2022
Tags: Bramkiantykradzieżowecenajakdziałającotrzebawiedzieć
Jakie bramki antykradzieżowe wybrać
Bramki Radiowe RF - działają na klipsy i etykiety 4x4 lub 5x5 cm. Najczęściej wybierane do Sklepów odzieżowych, księgarni, elektromarektów, budowlanych, spożywczych, okulistycznych i innych
Bramki Akustyczno-Magnetyczne - działają na klipsy i etykiety 1x4.5cm. Najczęściej wybierane do aptek, drogerii, spożywczych, budowlanych, odzieżowych, budowlanych, elektromarketów.
Bramki Elektromagnetyczne - wybierane do bibliotek i niektórych księgarni. Mało popularny, drogi system, ze względu na bardzo wąskie przejścia między antenami - 80cm.
Potrzebuje bramkę na 2.5m na etykiety
Nie ma technicznych możliwości aby etykiety w dostępnych systemach bramek tj EM, AM, RF działałby na rozstawie bramki 2.5m pomiędzy antenami
Stosowane na rynku obecnie systemy EM, AM, RF nie oferują tak szerokiego przejścia, maksymalnie da się uzyskać 1.5m dla bardzo dobrego wykrywania etykiet DR, RF, i 0.8m dla etykiet EM.
Jeśli pojawi się nowy system, który zapewni taką funkcjonalność na pewno będziemy go posiadać :)
Realizację takiej potrzeby możnaby porównać do próby zakupu samochodu, który by jeździł po dnie Wisły ;)
Być może nieuczciwi sprzedawcy bramek antykradzieżowych wykorzystają niewiedzę zamawiającego, oferując 2 x system mono, ale wówczas, środkowa część przejśćia na szerokości ok 1metra będzie martwa - nie będzie wykrywać etykiet.

Maksymalny rozstaw bramek dla etykiet
System EM- 0,75m
System RF - 1,4m
System AM - 1,5m

Jedyne obecnie rozwiązanie to zawężenie przejścia do odpowiedniej szerokości lub montaż środkowej anteny.

Co zrobić jeśli:
Bramka ciągle piszczy. Co robić?
-Odpowiadamy: Prawdopodbnie (w 95% przypadków) w okolicy 1,5m od bramki znajdują się klipsy, które są zbyt blisko. Należy odsunąć wszelkiego typu towary od bramki, gdyż istnieje ryzyko, że klips lub etykieta jest ukryty.  Pozostałe 5% to zmiany elektryczne/budowlane w sklepie, najlepiej zabrać nowe instalacje z okolicy bramek. Jeśli to nie możliwe, być może poradzi sobie z tym serwis bramek. Usługa regulacji bramki jest płatna, nie jest to usługa gwarancyjna. Bramka zostaje zawsze wyregulowana do warunków jakie panują w lokalu w momencie montażu/odbioru bramki. Koszt ustalany indywidualnie, często naszych klientów z przyjemnością odwiedzimy jeśli akurat jedziemy na montaż w tą samą lokalizację.
Bramka piszczy jak ktoś wchodzi
-Odpowiadamy: Prawdopodbnie (w 95% przypadków) osoba wchodząca posiada klips lub zaszytą etykietę często w metkach z innego sklepu. Wówczas należ poprosić o zlokalizowanie przedmiotu w którym jest znacznik i go zdezaktywować. Rozwiązanie jest korzystne dla obu stron - mniej stresu dla klienta przy wchodzeniu do kolejnych sklepów i pewność sprzedawcy, że klient przy okazji nie zabiera "czegoś" z naszego sklepu.

Czy warto kupić używaną bramkę?
-Odpowiadamy: Podobnie jak z innym sprzętem elektronicznym, wróćmy 10 lat wstecz i zastanówmy się, czy telefon lub komputer by nam dalej odpowiadał? 10 lat w elektronice to wieczość, nie omija to także bramek. To co kiedyś było nowe i dobre, bo wyróżniało się na tle starszych rozwiązań. Tak samo możemy przełożyć to na dzisiejsze bramki, które działają zdecydowanie lepiej. Elektronika bardzo szybko się starzeje, szybciej niżbyśmy tego chcieli. Dlatego jeśli mają Państwo zakupić komplet bramki 1-2 letni w atrakcyjnej cenie może to być dobre rozwiązanie. Stare bramki odradzamy :)
O czym pamiętać kupując używaną bramkę?
-Odpowiadamy: Należy sprawdzić działanie przed zakupem, a także pamiętać o zasilaczu, który często jest dostosowany do bramki i jako część zamienna może być niedostępny lub droższy od kompletu bramek. Ceny zasilaczy do bramek AM to nawet 2000zł netto. Są to skomplikowane konstrukcje, dostępne tylko u producenta danego sprzętu. Często przy demontażu lokalu zasilacz zostaje zapomniany, bo został np. w ściance działowej. Należy również pamiętać, że najczęściej używane bramki sprzedają osoby, którym zostały po sklepie, często okazuje się także, że ich stan jest nieznany. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup od firmy z branży. Wówczas mamy gwarancję, że bramka została sprawdzona, jest kompletna i prawidłowo działa. Możemy także liczyć na instrukcję montażu support, będzie kto miał odpowiedzieć na szczegóły techniczne, prawidłowość montażu.
Czy łatwo jest zamontować bramki?
-Odpowiadamy: Najczęściej nie. Nie chodzi bowiem o techniczną sprawę umocowania i przykręcenia do podłogi, ale o drobne szczegóły, które wpływają na jakość działania. Niepoprawnie dobrane miejsce, nie właściwie wykonana instalacja elektryczna w podłodze (albo co gorsza w suficie) odbija się na pracy bramek. Technicy i branża nie chętnie dzieli się tymi informacjami, gdyż jak można się domyśleć... chodzi o pieniądze. Dlatego zalecamy montaż przez firmę, która sprzedaje bramki. Jest to bowiem najbardziej wymagające urządzenie elektroniczne w Państwa sklepie, które musi mieć spełnionych szereg warunków do poprawnej pracy, takich jak - odległość od drzwi, elementów stalowych, instalacji 230V, panelów alarmowych, ekspozycji sklepowych, wieszaków!, kratownic.
Jakie są najczęstsze problemy z bramkami??
-Odpowiadamy: Najczęściej klipsy są za blisko :) Wówczas bramka robi to, do czego została stworzona - pika :) i to głośno pika :) i nie przestanie, póki klips będzie leżał na granicy zasięgu. Dzieje się tak dlatego, że nie jest zachowana odległość zabezpieczonego towaru od bramki, Klipsy/ etykiety/ inne urządzenia elektroniczne, muszą być odsunięte od bramki na min 2metry i ta zasada dotyczy wszystkich systemów i producentów. Często jednak w praktyce wystarcza 1 metr, ale balansujemy wówczas na cienkiej granicy między dobrze, a "zepsuło się bo piszczy".
Jak przygotować instalację pod podgłogą dla bramek?
-Odpowiadamy - Najlepiej jest zatrudnić (tzn zapłacić za specjalny przyjazd) firmę, która ma zamontować bramki. Ekonomiczniej, można także poprosić nas o wykonanie projektu instalacji, w danym lokalu. Zasadniczo chodzi o ułożenie w odpowiedniej odległości peszla - rurki 25mm w miejscu gdzie mają stać bramki i doprowadzić peszel do ściany / miejsca w którym będzie zasialnie. Jeśli podłoga nie jest zmieniana, wykorzystujemy fugi do ułożenia przewodów, używamy bruzdownicy z odkurzaniem, także zapylenie jest niewielkie. Oczywiście są też inne możliwości, do ustalenia indywidualnie.

Czy dojazdy do klienta są płatne? Ile kosztuje serwis?
Odpowiadamy - Najczęściej tak, nie są one w jaki kolwiek sposób objęte gwarancją, my stosujemy strategię przyjazną klientowi, aby nie narażać go na koszty, których da się uniknąć. Natomiast jak w każdej branży instnieją opłaty za bezpodstawne wezwanie serwisu (np zbyt blisko leżący klips lub wyciągnięta wtyczka z gniazdka) . Na koszty dojazdu i montażu często mamy promocję 1zł, natomiast przyjazd z każdego innego powodu np przeniesienie bramek do innego lokalu kosztuje standardowo 1zł netto/1km + koszt usługi, wcześniej ustalony. Wiele naszych bramek ma obsługę przez Internet (moduł dodatkowo płatny, ale także możliwość wypożyczenia), można także płyty elektroniki przysłać kurierem do naprawy, wówczas koszty są minimalne. Jak powszechnie wiadomo, najlepiej zarabia się na serwisie... Mimo, że nie ma na to żadnych dowodów, mając bramkę wpiętą na stałe do internetu, istnieje możliwość wywołania awarii po okresie gwarancyjnym, nie koniecznie przez instalatora, ale np przez producenta urządzeń, brak dalszego wsparcia, przestarzały system, "twoje urządzenie nie będzie dłużej wspieranie, kup nowe" - są to hasła do których, niechętnie, ale zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Nasze bramki są autonomiczne, są niezależne, działają bez problemu już po kilkanaście lat. Nowe modele radiowe są "user-friendly" możliwość regulacji bez płatnego oprogramowania, a do bramek AM możemy udostępić intefejs do serwisu zdalnego.
"Widziałem taką samą za połowę mniej"
-Odpowiadamy: Tak, pozornie to możliwe. Często nie znajac się wyciągamy pochopne wnioski. Często, obudowa bramki nie jest modernizowana przez lata, zmienia się natomiast elektronika wewnątrz. Elektronika bramek jest droższa niż jej konstrukcja. W tej samej obudowie może być płytka elektroniki, która wcześniej była telewizorem :) a może być profejsonalny sprzęt z wyższej półki. Dobre bramki kupią Państwo zawsze od firmy, która bez problemu oferuje montaż. Kupująć bramki od osoby, która nie chce ich zamontować, twierdząc, że to "banalne" powinno dać to Państwu do myślenia i radzimy zastanowić się nad wyborem. My oferujemy montaż naszych systemów na terenie całej Polski.
Ile jest firm montujących bramki w Polsce?
-Odpowiadamy: Kilka. Jest zaś sporo fachowców montujących na codzień niby pokrewną branże tzn.: monitoringi, alarmy, jednak ocena wg nas, jakość instalacji jest proporcjonalna do ilości montażu bramek, które wykonali... Nie zawsze jest źle... U nas montaży bramek to już tysiące. Doświadczenia nie da się kupić. To wartość dodana, decydując się na zakupy u nas. Wybierając nas, posiadamy pomocny sprzęt jak skanery widma, testery, interfejsy i oprogramowanie, którego nie kupuje się do montażu 1 czy 2 bramek na rok.
Co najczęściej psuje się w bramkach?
-Odpowiadamy: Wszystko, tak jak w samochodach, elektronice itp. Najczęściej awarie dotykają zasilaczy, które są szczelne zabudowane albo co gorsza zarzucone towarem i nie mają wentylacji, ulegają awarii także nadajniki radiowe jak i odbiorniki, mogą uszkodzić się także podczas wyładowań atmosferycznych, zwarć w instalacji elektrycznej. Bramki warto wyłączać kiedy nie są używane. Przedłużamy w ten sposób życie elektroniki, bo jak powszechnie wiadomo, każdy element elektroniczny ma przewidziany czas działania MTBF.
Używane klipsy, czy warto?
-Zdecydowanie bardziej niż zakup używanej bramki. Oczywiście wraz z wiekiem klipsy również mają swoje problemy. Należy do nich spadek wykrywania, szczególnie wykonanych chipów z "alternatywnych" materiałów zamiast miedzi. Niszczą się zamki, które albo nie trzymają lub wręcz przeciwnie - nie można rozpiąć. Klipsy wykonane z recyklignowanego plastiku po latach lub po trzymaniu na mrozie, słońcu, zaczynają się kruszyć. My nie oferujemy najtańszych produktów na rynku, patrzymy w przód i oferujemy tylko towar dobrej jakości.
Jak oszukać bramki antykradzieżowe?
-Odpowiadamy: Drogi amatorze cudej właności :) nigdy nie wiesz czy ten klips to było jedyne zabezpieczenie do sforsowania. Obecne bramki nie regują już ciszą na zagłuszacze, w porównaniu do starszych konstrukcji, co też przemawia na korzyść nowoczesnych rozwiązań.
Dlaczego my?
-Odpowiadamy: Doświadczenie, wysoka jakość oferowanego sprzętu, wieloletnie zadowolenie ze współpracy.


Wróć do spisu treści